E-Dergi Oku 

Marinalar ve Çekek Yerleri

Marinalar ve Çekek Yerleri

30 Nisan 2018 | DOSYA
67. Sayı (Mart-Nisan 2018)
11.920 kez okundu

Marina Yeri Çekek Alanı Vinç Kapasitesi
Ataköy Marina Bakırköy / İstanbul Var 40 ton
Çeşme Marina Çeşme/ İzmir 100 tekne 80 ton
D-Marin Didim Didim / Aydın 72.000 m2 400 ton
D-Marin Göcek Fethiye / Muğla 18,000 m2 75 ton
D-Marin Turgutreis Bodrum / Muğla 10.000 m2 100 ton
Güzelce Marina Büyükçekmece / İstanbul 100 tekne 40 ton
Marmaris Adaköy Marina Marmaris / Muğla 15.000 m2 75 ton
Milta Bodrum Marina Bodrum / Muğla 50 tekne 75 ton
Setur Marinaları 11 Farklı Şehir Var 60-200 ton
Teos Marina Seferihisar / İzmir 80 tekne 75 ton
Viaport Marina Tuzla / İstanbul 20.000 m2 300 ton
Yalıkavak Marina Bodrum / Muğla 140 tekne 260 ton

ATAKÖY MARİNA
Koordinatlar: N 40O 58’ 22” E 28 O 52’ 55”
(Bakırköy - İstanbul)

Ataköy Marina, İstanbul Bakırköy’de yer alıyor. Yakın zamanda Türkiye’nin ilk mega yat limanını açan marina, 100 metreye kadar olan teknelere hizmet verebiliyor. Ataköy Marina’da en ve boylarına bağlı olarak 805 tekne (mevcut limanda 573, mega yat limanında 232 tekne) konaklayabiliyor.

Verilen hizmetler: Palamar ve dalgıç hizmeti, teknelerin su ve elektrik ihtiyacının karşılanması, tuvalet, duş, çamaşırhane, kablolu televizyon, kablosuz internet bağlantısı, 1200 araçlık otopark, trafik kontrol kulesi, telsizle haberleşme imkanı, transitlog işlemlerinde rehberlik, günlük meteoroloji hakkında bilgi, haberleşme hizmeti (telefon ve faks), fotokopi, kütüphane, ilk yardım ve doktor hizmeti, taksi, rent a car ve acente hizmetleri. Marinada güvenlik hizmeti ise güvenlik elemanları ve kameralarla 24 saat boyunca sağlanıyor.

Çekek Alanı
40 ton kapasiteli travel lifti ve tecrübeli teknik ekibi ile hizmet veren tekne bakım onarım birimiyle Ataköy Marina yat sahiplerine karada da güvenilir ve kaliteli hizmet sağlıyor. Çekek sahasında bu işlere yardımcı olması amacıyla 10 tonluk bir mobil vinç bulunuyor.

Ayrıca çekek sahasında basınçlı suyla alt yıkama hizmeti de veriliyor. Ataköy Marina bünyesinde bakım ve onarım işlerinin yapılması için taşeron firmalar bulunuyor. Motor makine bakım ve onarımı için iki adet; elektrik elektronik, hidrolik sistem, havalandırma ve soğutma işleri için iki adet; boya, polyester, paslanmaz ve krom işleri için de iki adet olmak üzere taşeron firmalar yat sahiplerine hizmet veriyor.


ÇEŞME MARİNA
Koordinatlar: 38°19’.24N 26°18’.08E
(Çeşme - İzmir)

Çeşme Marina, maksimum 60 metre boya kadar 400 tekneye bağlama hizmeti verebiliyor.

Verilen hizmetler: Su ve 220/240V’den 400 Amper’e kadar elektrik, akaryakıt istasyonu, 24 saat güvenlik ve CCTV, 24 saat palamar hizmeti ,lüks saniter üniteleri, çamaşırhane ve bulaşıkhane, yüzme platformu, tüm marinayı kapsayan Wi-Fi, restoranlar, barlar ve kafeler, süpermarket ve mağazalar, yat market, giyim ve aksesuar mağazaları, telefon, faks ve posta servisi, atık alım istasyonu, yat kiralama ve yat acenteleri, güvenli otopark.

Çekek Alanı
Çeşme Marina’da genel bakım hizmetlerinden büyük refitlere kadar uzanan kapsamlı ve profesyonel hizmet sunan bir çekek alanı bulunuyor. 100 tekne kapasiteli çekek alanında çekme-atma ve yeniden suya indirme hizmeti 80 tonluk travel lift ve 20 tonluk tekne taşıyıcı ile veriliyor. Marina içindeki teknik servis firmaları, mekanik ve elektrik işleri, boya ve vernik işleri, fiberglas tamiri ve marangozluk işleri gibi her türlü yat bakım ve onarım hizmetini verebiliyor.


D-MARİN DİDİM 
(Didim - Aydın)

D-Marin Didim, Ege ve Doğu Akdeniz’deki en kapsamlı marina ve tekne bakım tesislerinden birisi. Süperyat konusunda deneyimli ve profesyonel ekibi, muhteşem yerlere yakınlığı ile D-Marin Didim 70 metreye kadar süperyatlar için ideal bir bağlanma noktası. Doğu Akdeniz’in büyüleyici katamaran merkezi olan D-Marin Didim, 11 metre genişliğindeki lift havuzu ve 400 ton kapasitesindeki lifti ile katamaranlar için de ideal bir marina.

Türkiye’nin resmi giriş limanlarından biri olan D-Marin Didim 8-70 metre arasında değişen 90’ı süperyat olmak üzere toplam 576 yat bağlama kapasitesine sahip. Marinada, derinliği 6, genişliği 20 ve uzunluğu 70 metre olan tekneler ağırlanabiliyor.

Verilen Hizmetler: 24-saat su imkanı, 24-saat elektrik imkanı (220/380V, 50Hz, 16-32-63-125 A), yakıt hizmetleri, çamaşır ve bulaşık yıkama üniteleri, 24 saat TV yayını, kablosuz internet erişimi, depo alanları, kapalı ve açık otopark alanları, palamar hizmeti, dalgıç hizmetleri, dalış tüpü dolumu, limanda su devir daim sistemi, atık su toplama imkanı, katı atık toplama istasyonu, atık motor yağı toplama istasyonu.

Çekek Alanı
D-Marin Didim, 72 bin metrekare alanda 600 tekneye karapark imkanı sunuyor. 400 ve 75 tonluk iki travel lifti; 100 ve 40 tonluk tekne taşıyıcıları bulunuyor. Çekek alanında şu hizmetler veriliyor: Çekek/gemi kızağı, alt yıkama, kapalı hangar imkanı, boya ve polyester işleri, motor bakım ve onarımı, elektrik, marangoz, torna ve metal işleri, havalandırma ve sintine kontrolü…


D-MARİN GÖCEK
(Fethiye - Muğla)

Doğal güzelliği sayesinde süperyat sahiplerinin öncelikli tercihleri arasında yer alan D-Marin Göcek, sınırsız ulaşım imkânları ile kaptan, mürettebat ve yat sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. 6 metre genişliğinde ve 280 metre uzunluğundaki yüzer dalgakıranı ile D-Marin Göcek 40 metre derinliği ile 70 metre uzunluğa kadar olan süperyatlar için güvenli bir alan oluşturuyor.

Verilen Hizmetler: 24-saat su imkanı, 24-saat elektrik imkanı (220/380V, 50Hz, 16-32-63-125 A), yakıt hizmetleri, çamaşır ve bulaşık yıkama üniteleri, 24 saat TV yayını, kablosuz internet erişimi, depo alanları, kapalı ve açık otopark alanları, palamar hizmeti, dalgıç hizmetleri, dalış tüpü dolumu, limanda su devir daim sistemi, atık su toplama imkanı, katı atık toplama istasyonu, atık motor yağı toplama istasyonu.

Çekek Alanı
D-Marin Göcek, 18 bin metrekare alanda 150 tekneye karapark imkanı sunuyor. 75 tonluk travel lifti ve 40 tonluk tekne taşıyıcısı bulunuyor. Çekek alanında şu hizmetler veriliyor: Çekek/gemi kızağı, alt yıkama, kapalı hangar imkanı, boya ve polyester işleri, motor bakım ve onarımı, elektrik, marangoz, torna ve metal işleri, havalandırma ve sintine kontrolü.


D-MARİN TURGUTREİS
(Bodrum - Muğla)

Bodrum’a yalnızca 20 km uzaklıkta yer alan D-Marin’in ilk marinası “Turgutreis”, Doğuş Grubu’nun uluslararası marina ağının ilk yatırımı. Marina; Yacht Club, The Blue Point Beach Club, dutyfree alışveriş ve helikopter pisti gibi yüksek kaliteli hizmetler sunuyor. 550 adet yat bağlama kapasitesine sahip D-Marin Turgutreis; 8-15 m uzunluğundaki tekneler için hem tonozlu hem de parmak iskelelere, 16-75 m arasındaki tekneler için de tonozlu ve aborda bağlama olanağı sunuyor. Gerekli elektrik bağlantısı ve atık boşaltma hizmetleri de marinadan sağlanabiliyor.

Verilen Hizmetler: 24-saat su imkanı, 24-saat elektrik imkanı (220/380V, 50Hz, 16-32-63-400 A), yakıt hizmetleri, çamaşır ve bulaşık yıkama üniteleri, 24 saat TV yayını, kablosuz internet erişimi, depo alanları, kapalı ve açık otopark alanları, palamar hizmeti, dalgıç hizmetleri, dalış tüpü dolumu, limanda su devir daim sistemi, atık su toplama imkanı, katı atık toplama istasyonu, atık motor yağı toplama istasyonu.

Çekek Alanı
D-Marin Turgutreis, 10 bin metrekare alanda 150 tekneye karapark imkanı sunuyor. 100 tonluk travel lifti ve 40 tonluk tekne taşıyıcısı bulunuyor. Marinanın çekek alanında şu hizmetler veriliyor: Çekek/gemi kızağı, alt yıkama, kış onarımları için hangar imkanı, boya ve polyester işleri, motor bakım ve onarımı, elektrik, marangoz, torna ve metal işleri, havalandırma ve sintine kontrolü…


GÜZELCE MARİNA
Koordinatlar: 40° 59’ 49’’ N VE 28° 30’ 35’’ E
(Büyükçekmece - İstanbul)

Toplam 250 yat bağlama kapasiteli Güzelce Marina, maksimum 60 metre boyunda yatlara hizmet verme kapasitesinde. Deniz alanında konaklayan 280 tekneye hizmet verebilecek 140 adet elektrik ve su istasyonu bulunuyor.

Verilen hizmetler: Su, elektrik (220 / 380 V AC), telefon ve internet erişimi, katı ve sıvı atık toplama istasyonları, yangın söndürme istasyonları, ücretsiz araç parkı, palamar hizmeti, dalgıç hizmeti, 24 saat güvenlik, duş / WC, yat sigortası işlemleri, kiralık depolar.

Çekek Alanı
Güzelce Marina’nın çekek alanı 100 tekneye hizmet verme kapasitesinde. Tekneler mobil vinç ile karaya alınıyor ve 40 ton ağırlığa kadar yatlara hizmet verilebiliyor. Güzelce Marina’nın tecrübeli boya, mekanik, marangoz, elektrik ekipleri bulunmakla birlikte; marina içerisinde Volvo Penta servisi, boya, elektrik hizmetleri sunan firmalar ile bir yelken okulu da yer alıyor. Marinada boya, yedek parça ve ekipman satan bir yat market de bulunuyor.


MİLTA BODRUM MARİNA
Koordinatlar: 37º 02’ 00’’ N 27º 25’ 50’’ E (Bodrum - Muğla)

Bir Doğan Holding kuruluşu olan Milta Bodrum Marina, Ege ve Akdeniz’in en prestijli Marinaları arasında yer alıyor. Farklı hizmet anlayışı ile uluslararası platformda önemli bir marka olan Milta Bodrum Marina, eşsiz şehir içi konumu ve kaliteli hizmete önem veren deneyimli kadrosu ile deniz tutkusunu bir hayat biçimine dönüştürüyor.

Denizde 425, karada 50 yata tam teşekküllü teknik servis, 7/24 güvenlik ve sağlık hizmetlerini sunarken; kaliteli yeme içme mekanları, eğlence & sosyal mekanları, seçkin markaları bir araya getiren çarşısı, Bodrum’a ayrı bir renk katıyor. Milta Bodrum Marina, sahip olduğu yüksek standartlar ve çevreye verdiği önem dolayısıyla Mavi Bayrak ve 5 Altın çıpa ödülü sahibi. Marinada 75 metre boya kadar tekneler bağlama yapabiliyor.

Verilen hizmetler: Ön ödemeli kontörlü elektrik, su satışı, ücretsiz internet erişimi, mavi kart temini, liman içi-dışı palamar hizmeti, dalgıç hizmeti, revir, kablolu TV, akaryakıt, fitness, sauna, çamaşırhane, otopark, çekme-atma, teknik servisler/ acentalar, AVM.

Çekek Alanı 
Milta Bodrum Marina Çekek alanı kapasitesi 50 tekne. Teknelerin karaya çekilme sistemi mobil vinç ile sağlanıyor. Vinç kapasitesi ise 75 ton. Çekek alanında teknelerin bakım-onarımı için taşeron firmalar hizmet veriyor. Ayrıca marina içerisinde malzeme ve yedek parça satışı yapan yat market bulunuyor.

Taşeron Firmaların verdiği teknik hizmetler ise şunlar: Boya ve ozmos tedavisi, elektrik, jeneratör, watermaker, elektronik (Raymarin), motor bakım (Volvo, Yanmar, Perkins, MTU), mekanik, krom işleri, marangoz işleri.


MARMARİS ADAKÖY MARİNA
Koordinatlar: N 36 49.08 / E 028 17.36 (Marmaris - Muğla)

Marmaris’te Adaköy Yarımadası’nda bulunan Marmaris Adaköy Marina, 150 metreye kadar yatlara bağlama hizmeti verebiliyor.

Verilen hizmetler: Elektrik, su, wi-fi ve tüm diğer servisler. Yacht kulübü, restaurantlar, bar, yüzme havuzu, WC, duş, çamaşır yıkama, ofis ve market hizmetleri.

Çekek Alanı
Marinanın 15 bin metrekarelik kara park alanı bulunuyor. Bu alanda 75 ton kaldırma kapasiteli vinçle 80 yata hizmet verilebiliyor. Marinanın çekek yerinde henüz teknik servis hizmeti ve yedek parça mağazaları bulunmuyor.

SETUR MARİNALARI

Koç Topluluğu bünyesindeki Setur Marinaları, faaliyetlerine 40 yıl önce Çeşme Altınyunus Marina ile başladı. Setur Marinaları’nın Kalamış Fenerbahçe, Yalova, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Gökova Ören, Netsel Marmaris, Kaş, Finike ve Antalya olmak üzere Türkiye’deki 10 marinasına ek olarak, Midilli’de de bir marinası yer alıyor. Marinaların toplam yat bağlama kapasitesi ise 6.004. Setur Marinaları’nın deneyimli kadrosu, alışılmış marina servisleri dışında; otel ve uçak rezervasyonları, çevre gezileri, araç kiralama, giriş çıkış formaliteleri ve yat sigortası gibi birçok konuda da müşterilere yardımcı oluyor.

Çekek Alanları
Setur Marinaları’nda karaya alınmış bir teknenin bakım sürecinde; Türkiye’deki her bir marinada mevcut teknik hizmet üniteleri ile teknelere; jelkot tamiri, ozmoz tedavisi, karina, borda ve üst güverte tamiri, tekne altı zehirli boya uygulamaları, elektrikelektronik ekipman bakımları, ana makine, jeneratör gibi techizatların bakım ve tamiratları, torna ve kaynak işlemleri, yelken ve döşeme onarım hizmetleri veriliyor. Tekne sahibinin arzu ve inisiyatifine göre marina dışından tayin edilecek taşeronlar da marina işletme yönetmeliğince SGK mevzuatları sağlanır ve marinaya giriş ücretleri ödenirse bu hizmetleri verebiliyor. Setur Marinaları’nın gezer vinç kaldırma kapasiteleri ise şöyle: Kalamış: 75 ton; Kuşadası: 80 ton; Ayvalık: 88 ton; Kaş: 100 ton; Finike: 80 ton; Netsel 100 ton; Yalova: 100 ton; Çeşme: 60 ton; Antalya: 200 ton; Gökova Ören: 100 ton; Bodrum: 80 ton.


TEOS MARİNA
Koordinatlar: Enlem: 38° 11’ 79.0 N; Boylam: 26° 47’ 00.0 E
(Seferihisar - İzmir)

İzmir’in Seferihisar ilçesinde Sığacık doğal limanında kurulmuş Teos Marina, 2010 yılından bu yana hizmet veriyor. Marina denizde 480, çekek yerinde ise 80 tekne kapasiteli.

Verilen hizmetler: 24 saat kesintisiz su, her teknenin ihtiyacına uygun amperde elektrik, sanitary üniteleri (tuvalet, duş, bulaşık yıkama yeri), engelliler için duş ve tuvaletler, çamaşırhane, ücretsiz uydu TV bağlantısı, depo kiralama hizmeti, kapalı garajlar, marina içi ulaşım için elektrikli araç, 207 araçlık otopark, 2 helikopter pisti.

Çekek Alanı
80 tekne alabilen çekek sahasında, 75 tonluk travellift ile maksimum 7,25 metre genişliğindeki tekneler için çekme/atma hizmeti veriliyor. Çekek sahasında Petrol Ofisi akaryakıt istasyonu ve çevre temizlik hizmetleri kapsamında atık alım ve sintine toplama istasyonu bulunuyor. Ayrıca çekek sahasındaki teknik hizmetler özel servisler tarafından yürütülüyor. Bu teknik atölyelerde, motor ve makine bakım onarım işleri, elektrik elektronik işleri, ahşap ve marangozluk işleri, boya ve polyester hizmeti, torna ve metal işleri, yelken branda, arma ve donanım işleri yapılıyor. Tesiste tekne malzemeleri, yelken, şişme bot, dıştan takma motor ve brokerlik hizmeti veren yat market de bulunuyor.


VIAPORT MARİNA
Koordinat: 40° 48’ 51” N 29° 19’ 12” E
(Tuzla - İstanbul)

2017 yılı Altın Çıpa Ödülünü almış 750 bağlama kapasitesine sahip olan Viaport Marina’da, yüzer pontonlar ve rıhtımlar ile 80 metreye kadar güvenli bağlama hizmeti sunuluyor.

Verilen hizmetler: 7 gün 24 saat palamar hizmeti, yüksek güvenlik hizmeti, ücretsiz otopark, Wi-Fi, duş- tuvalet, çamaşırhane ve bulaşık makinesi, hipermarketten tekneye sipariş servis imkanı, akaryakıt istasyonu, mavi kart & atık istasyonu.

Çekek Alanı
Çekek sahası 20 bin metrekare alan içerisinde 125 metre uzunluğunda bir rıhtım, 75 ve 300 tonluk iki adet hareketli vinç, 7 ve 10,5 metre genişliklerinde çekek havuzları ve bütün bu alanlara yayılmış olan elektrik-su hizmetleri ile hizmet veriyor.

Via Teknik Hizmetler ekibi ile teknelerin ihtiyaç duyduğu rutin ve özel bakımların, onarımların ve refit işlemlerinin tümü Viaport Marina’da yapılabiliyor. KRM Yatçılık ekibi ile içeride teknik servis hizmetleri alınabiliyor. Zengin ürün seçeneği ile ihtiyaç duyulan bütün malzemelerin temin edilebileceği bir yat market ve teknelere özel çalışan temizlik hizmeti veren ekipler marina sahasında yer alıyor.


YALIKAVAK MARİNA
Koordinatlar: 37° 6’27.69”N - 27°16’58.70”E
(Bodrum – Muğla)

Süper Yat Marinaları kategorisinde The Yacht Harbour Association tarafından Gold Anchor (Altın Çapa) ile ödüllendirilen Yalıkavak Marina, 620 tekne bağlama kapasitesiyle 135 metreye kadar olan teknelere hizmet verebiliyor.

Verilen hizmetler: 24 saat bağlama/palamar yardım servisi, kıyıda 1000 amperlik güç kaynağı, su, elektrik, 24 analog - 191 dijital televizyon kanalı, 24 saat açık havalandırmalı tuvalet ve duşlar, bebek bakım odaları, otopark, marina içi shuttle servisi, kablosuz internet, helikopter pisti, yakıt istasyonu & gümrüksüz yakıt, yatçı depoları, çamaşırhane hizmeti, süpermarket, klinik ve eczane, acente hizmetleri, AVM restoran ve gece kulüpleri…

Çekek Alanı:
10 bin metrekare kara park alanında 140 tekneye kara park hizmeti veriliyor. Teknelerin karaya çekilmesi, 260 ve 100 tonluk 2 adet marin liftle sağlanıyor. 50 metreye kadar tekneler karaya alınabiliyor. Çekek alanındaki tüm bakım ve onarım hizmetleri, marina içindeki teknik kiracı firmalar tarafından karşılanıyor. Marina içerisinde herhangi bir malzeme/yedek parça satışı gerçekleştirilmiyor.


 

R E K L A M

İlginizi çekebilir...

CNR Avrasya Boat Show Ziyaretçi Rekoru Kırdı

CNR Avrasya Boat Show, Yerli ve yabancı 7'den 70'e 87 bin 314 ziyaretçisine ev sahipliği yaptıb Fuarda, 10.000'i aşkın markanın 3.500'...
31 Mart 2020

Pina Marin İki Önemli Refit Projesini Tamamladı

Pina Marin, Pleasure Klastan Charter Klasa geçirilen 46 metrelik "Queen Anne" ve tamamen alüminyumdan inşa edilmiş 40 metrelik NADARA 40 mod...
2 Ekim 2018

Yat Taşımacılığı

Dosya / Yat Taşımacılığı...
5 Temmuz 2018

 
Anladım
Web sitemizde kullanıcı deneyiminizi artırmak için çerez (cookie) kullanılır. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız...

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2024 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir. | Çerez Bilgisi ve Gizlilik Politikamız için lütfen tıklayınız.