E-Dergi Oku 

Raymarine Yeni LightHouse İşletim Sistemi Güncellemesi Açıklandı

Raymarine Yeni LightHouse İşletim Sistemi Güncellemesi Açıklandı

4 Ekim 2019 | ÜRÜN
72. Sayı (Ekim 2019)
639 kez okundu

Yeni LightHouse Annapolis 3.9 işletim sistemi, Raymarine MFD'ler için heyecan verici yeni özellikler ve işlevler getiriyor.

Binlerce tekneciye ev sahipliği yapmış, zengin denizcilik geleneğine sahip ve denizci, motorlu tekneci ve balıkçı nesilleri bir mıknatıs gibi çekmiş Annapolis kıyı kenti, Raymarine’nin en son LightHouse işletim sistemi güncellemesinin adının arkasındaki ilham kaynağıdır. Raymarine, LightHouse 3.9’dan itibaren LightHouse İşletim Sistemi güncellemelerinde dünyanın en büyük tekne etkinliği noktalarına gönderme yapan alfabetik isimler kullanıyor.

İster yelkenliyle gezin, ister balık tutun veya seyahat edin, LightHouse 3 Annapolis, Raymarine Çok İşlevli ekranınıza güçlü yeni özellikler ve işlevler getiriyor.

TÜM TEKNECİLER İÇİN LIGHTHOUSE ANNAPOLIS 3.9 NAVİGASYON ÖZELLİKLERİ:

Canlı Rota Çizgisi Görüntüleme
LightHouse Annopolis 3.9 dinamik rota çizgilerinin navigasyon tablosunda görüntülenmesini destekler. Rota çizgileri boyunca ilerlemek teknenizin rüzgar yönüne doğru Bileşke Hızını (VMG) maksimuma çıkararak rüzgara karşı yelken açmayı mümkün olan en verimli hale getirir. Rota çizgileri, sabit açılar kullanılarak bir performans profilinden veya kutupsal performans verilerinden görüntülemek üzere yapılandırılabiliyor.

Dahili Kutupsal Performans Verileri
LightHouse Annapolis 3.9, 200’den fazla popüler yelkenli modeli için dahili kutuplara sahiptir. Marka ve modelinizi seçin ve tekne modelinize özel optimize edilmiş rota çizgilerinin tadını çıkarın. Kutupsal performans hedefleri yeni geliştirilen Panel uygulamasında görüntülenebiliyor.

Panel Uygulaması ve Yelkencilik Göstergeleri
Veri Panel uygulaması harita okuyucunuzdaki rota çizgileriyle birlikte çalışabilecek yelkenciliğe özel yeni öğelerle geliştirildi. Yeni veri ögeleri ve gösterge kadranları, Bileşke Hızınızı rüzgar yönünde en üst düzeye çıkarmak için yönlenmeniz gereken yönü gösterir. Optimum performans için yelkenleri dengelemek artık her zamankinden daha kolay.

Termal Kameralar için ClearCruise Artırılmış Gerçeklik
ClearCruise Artırılmış Gerçeklik (AR) artık FLIR M132 ve M232 termal kamera sistemlerinde desteklenmektedir. Gündüz veya gece olsun, AR size navigasyon yardımı, AIS temasları ve yol işaretleri için değerli tanımlama verileri gösterir. AR ekran, gerçek 360 ° görüntüleme için M232’nin pan ve dijital yakınlaştırma özellikleriyle çalışmak üzere otomatik olarak güncellenir. ClearCruise AR sadece Axiom MFD’lerde mevcut.

RealBathy™ Derinlik Haritalama
RealBathy, Raymarine’nin gerçek zamanlı olarak detaylı batimetrik grafikler oluşturmanızı sağlayan hızlı ve hassas motorudur. RealBathy, MFD’lerinizin GPS’inden ve bağlı sonar veya balık bulucunuzdan verileri kullanarak herhangi bir su kütlesinde ayrıntılı derinlik hatları çizer. En iyisi de RealBathy’nin grafik satın alımı veya abonelik gerektirmemesidir. Teknenizi herhangi bir su kütlesinin içine konumlandırın, yeterli hafızaya sahip herhangi bir hafıza kartını takın ve haritalamaya başlayın. RealBathy sadece Axiom MFD’lerde mevcut.

Sonar Sıkıştırma ve Menzil Kaydırma Kontrolleri
LightHouse Annapolis 3.9 dokunup sürükleyerek menzil kaydırma özelliğinin yanı sıra sezgisel sıkıştırarak yakınlaştırma yapılabilen dokunmatik kontrolü destekliyor. Sıkıştırarak yakınlaştırmayı kullanarak su altındaki hedeflerin ek ayrıntılarını ve çözünürlüklerini görmek için ekran görüntüsünü kolayca büyütebilirsiniz. Yakınlaştırma özelliği maksimum 8X büyütme oranına kadar kademesiz olarak ayarlanabilir. Su sütununun daha küçük bir bölümünü daha ayrıntılı ve daha hızlı bir ping oranıyla incelemek üzere görüntüyü yukarı veya aşağı kaydırmak için dokunup sürükleyebiliyor.

Yamaha Command Link Plus Entegrasyonu
LightHouse 3 için yeni Command Link Plus entegrasyonu sayesinde Yamaha motorlarınızın durumunu izlemek hiç olmadığı kadar kolaylaştı. Yamaha tarafından onaylanan sistem, çok işlevli ekranlarınızda 4 motora kadar motoru, ek olarak tankları ve aküleri izler.

Ek Özellikler ve İşlevler:
• İHA Uygulaması: LightHouse Annapolis 3.9 artık DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom drone’ları destekliyor.
• Ses Uygulaması: FUSION deniz kaynaklı üniteler için çok bölgeli ses seviyesi kontrolü eklendi
• Panel Uygulaması: Oceanic dijital tank seviye sirenlerini isimlendirin, takip edin ve kalibrasyonunu yapın
• Magnum radarlar için artık radar sektörü karartma mevcut
• Video Oynatıcı: IP üzerinden deniz kameraları ve termal kameralardan kaydedilen video akışlarını oynatın
• Dil Desteği: Estonca dil seçimi artık mevcut.


 


İlginizi çekebilir...

Vizyon Sound Panel Temp Coat 101

VSP, BS1088 ile uyumlu, hafif iç kalite sert ahşaptan iki dış tabakadan yapılmış, iç kısmı nemli bir visko elastik tabaka içeren, çok katmanlı, sönüml...
1 Nisan 2020

Derin 38 (11.50) Gezi Katamaranı

Derin 11.50 bir ailenin açık denizde uzun süreli seyahat etmesine veya devamlı yaşamasına yönelik tasarlanmıştır....
31 Mart 2020

Yiğit Akü'den Marine Gel VRLA Derin Deşarj Aküleri

Yiğit Akü; Marine Gel VRLA Derin Deşarj Aküleri 12V 200 ve 235 ah ile atakta. Yiğit Akü, marin, gemi, yat, tekne ve deniz araçları için özel geliştird...
20 Ocak 2020

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.