E-Dergi Oku 

Raymarine, Princess, PRESTIGE ve Spirit Yachts'ın Yenilikçi Yeni Tekne Tanıtımlarında Kullanıldı

Raymarine, Princess, PRESTIGE ve Spirit Yachts'ın Yenilikçi Yeni Tekne Tanıtımlarında Kullanıldı

18 Kasım 2020 | HABERLER61 kez okundu

FLIR Systems’ın Raymarine marka elektroniği, 2020 yeni model lansmanlarına için premium yat üreticileri Princess Yachts, PRESTIGE ve Spirit Yachts tarafından seçildi. Raymarine ürünleri, kullanım kolaylığı, sağlam tasarımı ve güvenilirliği sayesinde önde gelen lüks yat üreticileri için uzun süredir tercih edilen seçim oldu. Bu yeni yatlar, sınıfının en iyisi sensörleri ve akıllı navigasyon sistemleri dahil olmak üzere Raymarine ürün gamının tamamından ürünleri kullanacak.
Yakın zamanda tanıtılan Princess Yachts X95, X-Class süper üstgeçitli yat, lüks ve estetik zarafeti Raymarine'in Axiom XL çok işlevli navigasyon ekranları (MFD) ile birleştiriyor. Birinci sınıf yatlar için tasarlanan Axiom XL cam köprü ekranları, Axiom ailesinin amiral gemisidir ve Raymarine’in LightHouse 3 işletim sisteminin üstün performans ve zarif sadeliğini sunar. Üç adet 19 inç Axiom XL ekran, X95’in navigasyon sisteminin bağlantı noktasını oluşturarak harita çizme, radar, 3D sonar, otopilot, enstrümantasyon ve motor verileri ekranlarını kaptanın parmaklarının ucuna getiriyor.
X95’in Axiom XL navigasyon sistemi, makine dairelerini ve kör noktaları izlemek için Raymarine IP tabanlı CCTV kameralarla daha da geliştirilmiştir. Bir FLIR M625CS termal görüntüleme kamerası, daha güvenli gece navigasyonu sağlar ve Raymarine ClearCruise artırılmış gerçeklik, hem HD video hem de termal görüntülerde ilgili navigasyon verilerini üst üste bindirerek gelişmiş durumsal farkındalık sağlar. Raymarine Axiom XL sistemleri, tüm Raymarine sensörleri ve çevre birimleri ile birlikte Avrupa, Orta Doğu ve Asya'daki Princess Yachts'ta standart ekipmanlardır.
Bu tür kurulumların genişliği, Raymarine’in Princess Yachts ile uzun vadeli ilişkisinin gücünü göstermektedir. Princess Yachts Ürün Planlama Müdürü Nick Smith, “Yıllar içinde Raymarine'deki ekiple işbirliğine dayalı bir ilişki kurduk ve ürün serimiz için yeni yeniliklere bakarken düzenli olarak danışmanlık yapıyoruz,” diyor. "Bize sundukları hizmet, hem üretim operasyonlarımızı destekliyor hem de bayi ağımız, Raymarine ile çalışmanın her zaman önemli bir avantajı olmuştur."
Spirit Yachts ise ürettiği her gemiye uyguladığı titiz, titiz ve ısmarlama yaklaşımıyla gurur duyuyor. Şirketin sloop donanımlı, çevre dostu Spirit 111 yelkenli süper yatı ve yakıt tasarruflu P70 motor yatının her ikisi de, Raymarine ürünlerinin tam bir tamamlayıcısı ile ilgili müşterilerine kısa süre önce teslim edildi. Princess gibi, Spirit de yatlarını rutin olarak çeşitli Raymarine Axiom MFD'ler, i70 cihazları, Evolution otopilotlar ve p70 SmartPilot kontrol kafaları, hafif ve enerji tasarruflu Quantum CHIRP radar sistemleri, FLIR M300 ve M400 termal görüntüleme kameraları ve CAM220 IP ile donatıyor.
FLIR Systems'in Raymarine markasının Genel Müdürü Gregoire Outters, “Raymarine ürünlerinin Spirit Yachts'ın modern, klasik tasarımlarına entegre olduğunu görmek bir onur” dedi. "Raymarine'in performansının ve güvenilirliğinin Spirit'in güzel işçiliğine ve inşa ettikleri her yata koydukları detaylara gösterdiği özenle uyumlu olduğundan eminiz."
Outters, "Raymarine'in PRESTIGE X70, Spirit Yachts ve Princess X95'in yönetimindeki varlığı, birinci sınıf yat pazarındaki konumumuzun bir kanıtı" dedi. “Lüks gemilere yatırım yapan müşteriler, kullanım kolaylığı, güvenilirlik ve yenilikçi tasarım vaadini yerine getiren teknolojiler ve ürünler talep ediyor. Bu sınıfının en iyisi yatlardaki Raymarine ürünleri, birinci sınıf navigasyon çözümlerinde liderlik taahhüdümüzü yeniden teyit ediyor. " dedi.


 


İlginizi çekebilir...

CNR Yacht Festivali, CNR Avrasya Boat Show Pendik Marina'da Açıldı

Fuarda 5 bin ile 50 milyon lira arasında değişen her bütçeye uygun deniz araçları tanıtılıyor....
14 Ekim 2020

boot Düsseldorf 23-31 Ocak 2021 Tarihlerinde Açılacak

boot Düsseldorf 2021'e tekne ve yat üreticileri neredeyse aynı şekilde katılımlarını duyurdu....
12 Ekim 2020

YANMAR Daha Büyük Tek Gövdeler ve Çok Gövdeler için Saildrive'ı Tanıtıyor

YANMAR, 80 HP'den 150 HP'ye kadar motorlara sahip daha büyük yelkenli tekneler için SD15 yelkenli motor çözümünün piyasaya sürülmesiyle dünyan...
8 Ekim 2020

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.