E-Dergi Oku 

Yat Teknolojileri, Aksamları, Tasarım ve Yan Sanayi Fuarı Seatec

Yat Teknolojileri, Aksamları, Tasarım ve Yan Sanayi Fuarı Seatec

20 Ocak 2020 | HABERLER
73. Sayı (Ocak 2020)
248 kez okundu

Yat teknolojileri, Aksamları, Tasarım ve Yan Sanayi Fuarı Seatec 2020 yılında 18.kez düzenlenecek. Fuar organizatörü Carrara Fiere, Seatec 2020 fuarında, son derece dinamik ve geleceğe iyimser bakan sektör ile ilgili yenilikler getirecek ve işbirliği imkanları yaratacak. Fuar ekibi, kalite ve üretim hacmi olarak dünya çapında lider olan İtalyan yat sanayi firmaları ile olumlu bağlantılar içerisinde. İtalyan yat sanayii firmalarının talebi üzerine Fuar tarihi Şubat ayına (5-7 Şubat) alındı ve fuar ekibi, İtalyan üretici firmaların onayını alarak, Seatec kapsamında - İtalya ve Akdeniz'e bakan Avrupa Ülkeleri Havzasında tek olan bir ikili görüşme platformu oluşturdu.

Yüksek derecede uzmanlaşmış teknolojik bir merkez olan Seatec 2020 kapsamında ilk defa yat tanıtımına yönelik bir alan yaratılacak ve 400 m²'lik "Shipyard Lounge" alanında yat tersanelerinin stantları yer alacak. Shipyard Lounge, aynı zamanda tersane yetkililerinin, fuar organizatörünün düzenleyeceği ve kişiselleştirilmiş bir ajanda dahilinde ikili görüşmelere katılacakları özel bir alanı teşkil edecektir. Bu alanda yat üreticileri ayrıca tedarikçiler, "Carrer Day" adı altında fuar kapsamında ilk defa gerçekleştirilecek etkinliğe katılacak tedarikçiler, start-up lar, Üniversiteler ve profesyoneller ile bağlantılar oluşturma imkanına sahip olacak. Seatec Shipyard Lounge nezdinde yat sanayinin önde gelen isimlerini görebilecekler.

Absolute Yachts, Azimut | Benetti Cantiere delle Marche, Cantieri del Pardo, Cantiere Navale Franchini, CCN Cerri Cantiere Navale, Gruppo Ferretti, Italian Sea Group, Montecarlo Yachts, Overmarine Mangusta, Rossinavi, Rossini, Sanlorenzo, Seven Stars Marina & Shipyards. Ayrıca fuara mümkün olduğunca geniş bir ürün yelpazesinin katılımını sağlamak amacıyla, halihazırda Fuar organizatörü orta ve orta-küçük metrajlı yat üreticileri ile görüşmelerini devam ettiriyor. Ayrıca fuar kapsamında yat üreticileri 7 Şubat olarak planlanan "Seatec Career Day" etkinliğine katılma imkanına sahip olacak. Bu etkinlik, teknik personelin özellikle gemi sanayiinde deneyimi olan genç tasarımcı ve mühendislerin ihtiyaçlarına çözümler sağlayacak, yeni işbirlikleri ve iş imkanlarının gelişmesine fırsat verecek. Sektör profesyonelleri UniGe, Master PromoStudi, UniFi, Milano Politeknik Üniversitesi ve Roma Qasar işbirliği kapsamında Carrara Fiere organizatör firma tarafından tespit edilecek. İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı ile olan uzun vadeli işbirliği kapsamında bir kez daha Seatec 2020'de, sektörde gittikçe artan globalleşme perspektifinde, tedarik zincirinde faaliyet gösteren İtalyan firmalarının uluslararası platformlara açılmaları sağlanacak. Bu amaçla, fuar kapsamında Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinden gelen ve ikili görüşmelere katılacak satın alma heyetleri söz konusu olacak. İkili görüşmeler ajandası ise etkinlik öncesi fuar organizatörü tarafından ileri teknoloji bir B2B programı ile tespit edilecek. Seatec 2020 ayrıca teknik formasyona yönelik tasarlanmış Seatec Academy kapsamında zengin bir konferans takvimi sunacak. 2020 konferans programı gerek ürün gerek çalışma ortamı açısından sürdürülebilirlik, tedarikçi firmalar için pazarlama, kanuni mevzuata uygun tasarım, geçmiş inşaat metodlarına karşın çağdaş teknikler konularını içerecek. Seatec 2020, 5-7 Şubat tarihlerinde, dünyanın en büyük mega yat üretici olan İtalya'nın Toskana bölgesinde yer alan en büyük mega yat üretim bölgesinde CarraraFiere Fuar alanında, Carrara'da gerçekleştirilecek.


 


İlginizi çekebilir...

KOSDER Başkanı Kocabaş, Denizcilik ve Kabotaj Bayramını Kutladı

Hüseyin Kocabaş, 'Kabotaj Kanunu denizciliğimizin milli karakterinin inşasında büyük rol oynamıştır.'...
1 Temmuz 2020

Türk Loydu Başkanı Melikoğlu'nun Kabotaj Bayramı Mesajı

Cem Melikoğlu, Denizcilik ve Kabotaj Bayramını bir mesajla kutladı....
1 Temmuz 2020

TMMOB GMO Kabotaj Bayramı için Kutlama Mesajı Yayınladı

Kıyılarımız ve Limanlarımız Bizimdir!...
1 Temmuz 2020

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.