E-Dergi Oku 

Bilgin Yachts Projelere Son Sürat Devam Ediyor

Bilgin Yachts Projelere Son Sürat Devam Ediyor

10 Şubat 2020 | HABERLER1.385 kez okundu

Bilgin Yachts 2019 yılı içerisinde 47.5 metrelik Bilgin 156’ın ilk gövdesinin (ex-Nerissa) satışını gerçekleştirip hemen ardından aynı serinin ikinci gövdesini (ex-Lilium) suya indirdi. İstanbul merkezli olan tersane, Eylül 2019’da Cannes ve Monako’da katıldığı Avrupa fuarlarından da başarıyla çıktı ve serinin ikinci gövdesini de sahibine teslim etti. Ex-Lilium, yeni adıyla Snow 5’da kullanıcılara denizde olmanın keyfini ve huzurunu yaşatacak açık tonlar kullanılması tercih edildi. Yatın yerleşimi bir önceki modele göre değiştirilerek mürettebatın rahat hareket edebileceği ve aynı zamanda teknedeki misafirlerin de özel alanlara sahip olabileceği noktaya getirildi. Örneğin ana salon ile kuzinenin arasındaki servis alanı öğlen ve akşam yemeklerinin ya da yatta düzenlenen partilerin kolaylıkla organize edilmesini sağlıyor. Kuzinedeki ada mutfak da mürettebatın pratik bir şekilde çalışması için tasarlanmış.

Son dönemin trendi olan geniş cam kullanımına hem bu sözü edilen modellerde hem de şu an üretim bandında yer alan modellerde yer veriliyor. Özellikle ana ve üst güvertelerdeki yaşam alanları büyük camlarla çevrili olduğundan iç mekanlara doğal aydınlatma sağlıyor. Bilgin Yachts tasarımlarının alametifarikası olan ana merdiven alanı ve güneşlenme güvertesindeki zemini cam olan spa havuzunun verdiği gün ışığı ise merdiven alanında kullanılmış olan renkler ve aydınlatmalar şık ışık oyunları yaratıyor.

Sektördeki teknolojik gelişmelerin tasarım ve üretim sürecinde ortaya çıkardığı büyük olanaklar ile, yeni BILGIN 263- 80 metre, 85 metre, BILGIN 220 -67 ve 50 metre yatlarda özenle çalışılıyor. Özellikle 80 metre boyundaki Bilgin 263 modelimizin ilk üç gövdesini tekneler henüz satışa geçmeden üretilmeye başlandı. Önümüzdeki iki yıllık süreçte bu yatlar suyla buluştuktan hemen sonra üçüncü gövdenin de üretimde ileri aşamalara gelmiş olması belkleniyor. 85 metre boyundaki model ise yalnızca Bilgin Yachts’ın değil, aynı zamanda Türkiye’nin de şimdiye kadar üretilen en büyük yerli yatı olacak.

Bilgin Yacht, tasarımda kendi bünyesindeki tasarım ekibinin yanı sıra, Unique Yacht Design ekibinden de destek alıyor. Yerleşim seçeneklerine örnek vermek gerekirse, son dönemde hazırlık sürecinde olan 50 metrelik yatta ana kamaraya ek olarak beş konuk kamarası ile alt güvertede tam hacimden yararlanılan bir VIP Suite’e yer verildiği söylenebilir. Alt güvertedeki tüm kamaralarda cam kullanımına ve doğal ışık alımına önem verilmiş. Tabii konukların denizle bağlantılarının kesilmemesi de bir o kadar önemli. Ana kamara ise diğer modellerde de olduğu gibi ana güvertenin baş tarafına konumlandırılmış. 60 metrekarenin üzerindeki özel alana iki ayrı banyo, giyinme odası ve çalışma köşesi de dahil. Toplam 50 metreyi bulacak olan yatın yaklaşık ağırlığı ise 460 deplasman ton. Uygun motor kullanımıyla performansını 16 knot’a kadar ve seyir hızında menzilini 5000 deniz milinin üzerine çıkarması bekleniyor. 


 


İlginizi çekebilir...

KOSDER Başkanı Kocabaş, Denizcilik ve Kabotaj Bayramını Kutladı

Hüseyin Kocabaş, 'Kabotaj Kanunu denizciliğimizin milli karakterinin inşasında büyük rol oynamıştır.'...
1 Temmuz 2020

Türk Loydu Başkanı Melikoğlu'nun Kabotaj Bayramı Mesajı

Cem Melikoğlu, Denizcilik ve Kabotaj Bayramını bir mesajla kutladı....
1 Temmuz 2020

TMMOB GMO Kabotaj Bayramı için Kutlama Mesajı Yayınladı

Kıyılarımız ve Limanlarımız Bizimdir!...
1 Temmuz 2020

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.